(06266) 5-27-33 | (06266) 5-30-31 | (099) 604-55-77 info@slkti.edu.ua

4 березня 2021 р., в Центральній бібліотеці ім. М. Петренка м. Слов’янська пройшов літературно-музичний захід «Ім’я Тараса у серці народнім», присвячений дню народження Тараса Григоровича Шевченка.

В цьому році виповнюється 207 років з дня народження Тараса Григоровича – нашої гордості та величі. Але сьогодні бібліотекарі представили великого Кобзаря з іншого боку. Людського. Яким він був як звичайна людина? Чим жив? Що любив, а що ненавидів? Кого кохав? Хто його кохав?

На захід до бібліотеки завітали студенти Слов’янського коледжу транспортної інфраструктури. Студенти були поділені на дві команди.   Команди брали активну участь у конкурсах та вікторинах, які були присвячені життю та творчості поета, розшифровували закодовані шифром Цезаря послання своїм нащадкам.

Присутні на заході дізналися,що Тарас Григорович був життєрадісним, з гострим почуттям гумору, дуже гарно розповідав історії, міг згуртувати людей навколо себе. А ще він був модником: любив гарний одяг і не жалів на нього грошей. Тарас гарно співав, мав мелодійний голос.
  Про жінок, які пройшли через життя поета, дуже цікаво та емоційно розповіла доцент кафедри української літератури Донбаського державного педагогічного університету (ДДПУ) Жижченко Л.Б.
Тараса Григоровича знають по всьому світі. Його ім’ям названі вулиці, сквери, парки.
  Як шанують великого Кобзаря на Слов’янщині студентам розповів доцент ДДПУ Романько В.І.

Протягом заходу звучали пісні сучасних українських виконавців:         Кузьми Скрябіна, Ірини Білик, гурту «Хочу ЩЕ». А заспівали вони пісень, які покладені на вірші Тараса Григоровича. Так що творчість поета й нині жива та популярна.
  Бібліотекарі сподіваються, що підростаюча молодь також буде любити українську літературу та культуру.